Děti čtou dětem

09/10/2017

Dne 2. října započala spolupráce MŠ III. se třídou 5.B ze bzenecké základní školy. V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ budou „páťáci“ pravidelně navštěvovat školku a „školčátkům“ předčítat. Dnes děti slyšely čtyři příběhy z  pohádkové knihy Příběhy pod polštář. Během četby mladší děti odpovídaly na otázky, aby měly možnost stát se součástí jednotlivých příběhů. Některé odpovědi školáky moc pobavilyJ. Přestože nikdo, včetně paní učitelek netušil, jak dokáže „obyčejná“ četba doplněná obrázky děti ve školce zaujmout, byli všichni moc překvapeni, jak děti krásně poslouchaly a reagovaly. Školáci tak dostali možnost vrátit se zpět do „školkových“ let a naopak děti ze školičky už se pomalu začínají těšit, až samy nebudou ve světě knih pouze návštěvníky, ale i jejich účastníkyJ. Moc se těšíme na další setkání s krásnou knihou.

Mgr. Klára Těthalová, koordinátorka projektu Celé Česko čte dětem