Děti čtou dětem III

12/03/2018

Děti čtou dětem III

Mateřskou školu  navštívili dne 7. března v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ již potřetí žáci 5.B  Tentokrát s sebou přinesli  Birlibána od Eduarda Petišky. Kniha vypráví příběh chlapce Birlibána a jeho plyšového přítele Janečka. Putují spolu pohádkovými městy a hledají ztracené Janečkovo ouško. Všichni poslouchali jako myškyJ. Hlavní myšlenkou knihy je síla opravdového přátelství. Na tom, jak důležité je mít „prima kamaráda“, jsme se shodli všichni bez ohledu na svůj rozdílný věksmiley. A taky jsme se spolu s medvídkem Pú seznámili s velmi zvláštními zvířátky z encyklopedie zvířat. Na oplátku za předčítání děti ze školky zazpívaly hezkou jarní písničku, kterou dokonce doprovázely i tancem. Těšíme se na další milé setkání.

Mgr. Klára Těthalová