Ekolympiáda

11/10/2022

V pátek 14. října se vydala tříčlenná skupina naší základní školy na Ekolympiádu do Strážnice, kterou pořádalo tamější gymnázium. Náš tým tvořili zástupci 6., 7., a 8. třídy – Viktor Vlček, Bronislav Raštica a Natálie Uherková.

Po příjezdu a přivítání jsme si vyslechli, jak bude akce probíhat. Pak jsme se přesunuli do učebny fyziky, kde proběhl test, v němž jsme si ověřili naše znalosti z přírodopisu, zeměpisu, ale i ekologie.

Po krátké přestávce nás čekala stezka. Tu jsme měli absolvovat ve strážnickém parku, ale z důvodu silného deště bylo plnění aktivit přesunuto do budovy školy. Některé otázky byly snadné, naopak nad některými jsme se museli hodně zamyslet. Když jsme prošli všechna stanoviště, čekala nás svačinka a zasloužená přestávka.

Pak nás v učebně čekal  třetí a poslední úkol. Projekt. Projekt byl zaměřen na snížení spotřeby plastů v domácnosti, ve školství, nebo v přírodě. Náš tým si vybral přírodu. Práce byla velmi zajímavá.

Ekolympiády jsme se účastnili poprvé, takže jsme nevěděli, co nás čeká. Myslím, že jsme ji velmi dobře zvládli, přestože jsme nikdy v takovém složení nepracovali. Akce se nám velmi líbila a byli bychom rádi, kdybychom se jí mohli i v příštím roce zúčastnit.

Natálie Uherková, 8. A