Jak jde čas v 1.B

15/04/2016

1. září jsme se všichni poprvé sešli v naší  první třídě. Nejprve jsme se seznamovali se školou a jejím chodem, později jsme pronikli do tajů učebnic , pracovních sešitů , výukových  materiálů a pomůcek.

Naučili jsme se číst, psát , počítat, ve výtvarné a pracovní výchově používat a kombinovat různé techniky a materiály, v tělesné výchově zdokonalujeme naši fyzičku na spoustě nářadí a s různým načiním.

Pokud to jde, zpestřujeme naši výuku návštěvou kulturních a poznávacích akcí, na kterých se  něco nového dozvíme a na které se vždy moc těšíme.

V říjnu proběhla přednáška týkající se bezpečnosti silničního provozu. V průběhu přednášky si žáci prověřili své znalosti, zopakovali si pravidla při přecházení silnice, povinnosti chodce a cyklisty.

V listopadu nás navštívil herec Lukáš Hejlík, aby nás seznámil s knihou Ivy Procházkové Eliáš a babička z vajíčka.

V prosinci jsme navštívili  program Radujme se, veselme se  ve Skanzenu ve Strážnici. Připomněli jsme si lidové zvyky a tradice v předvánoční době.

5. prosince k nám zavítal Mikuláš se svými pomocníky, aby  hodné děti obdaroval. A protože jsme se celý půlrok pilně snažili, mikulášskou nadílku jsme dostali všichni. Tímto chceme zároveň poděkovat manželům Prokešovým za sponzorský dar – nákup nadílky.

V průběhu měsíce prosince nás čekala  ještě  Vánoční akademie, kde jsme přispěli tanečkem  Semínka a třídní besídka, kde jsme si zopakovali a  vyzkoušeli některé lidové zvyky a tradice. Samozřejmě nemohl chybět ani zpěv koled a rozbalování dárků u stromečku.

V lednu jsme se vydali do divadla v Uherském Hradišti na Nezbednou pohádku. Představení se nám moc líbilo a rádi bychom  tam zase brzy zavítali.

V únoru, v době Masopustu, jsme si vyrobili v pracovních činnostech a ve výtvarné výchově masky  a uspořádali třídní karneval. Masek se sešlo opravdu hodně a užili jsme si spousty zábavy.

V nejbližší době nás čeká přednáška s praktickými ukázkami –  Poskytování první pomoci a předcházení úrazů – záchrannou službou z Brna a v měsíci květnu návštěva Planetária  v Brně.

Už teď se těšíme!

Mgr. Milana Janoušková, tř. učitelka