Krvavé jahody - beseda

15/01/2018

KRVAVÉ JAHODY

Dne 4.prosince 2017 se v Kyjově v kině Panorama konala přednáška na téma život v gulagu, která nesla název Krvavé jahody. Byla určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol. Záštitu  nad  ní převzalo město Kyjov.

Přednášející byla paní Věra Sosnarová. Vyprávěla o svých nemilých zážitcích, které v ruském pracovním táboře zažila spolu se svou maminkou a sestrou. Mluvila o svém životě v Rusku i o následném návratu do Československa. Nabádala nás, abychom si vážili toho, co máme a abychom byli vděčni svým rodičům, protože nám dali život. Měli bychom být rádi, že žijeme v naší zemi. Přednáška na většinu žáků velmi silně zapůsobila. Věřím, že si z ní vzali ponaučení.

Jana  Horňáčková, žákyně 8. třídy