Leonardo da Vinci - pořad pro žáky základní školy

24/02/2022

Koncem února navštívili bzeneckou základní školu herci z agentury Pernštejni, kteří se věnují obrazům z dějin českých i světových. Po několika úspěšných představeních (a koronavirové pauze) se k nám vrátili s představením Leonardo da Vinci – objevy a vynálezy. V šedesátiminutovém programu představili jednu z nejgeniálnějších osobností všech dob, umělce a vynálezce, jehož dílo zasáhlo snad všechny soudobé vědní i umělecké obory.

Pořad byl rozdělen do dvou částí: v první se žáci prostřednictvím krátkých scének podaných zábavnou formou  dozvěděli něco o Leonardově životě, ve druhé části si mohli prohlédnout reprodukce několika jeho obrazů a kreseb a hlavně modely některých vynálezů, u nichž si mohli zároveň vyzkoušet, jak skutečně fungovaly.

Leonardo da Vinci změnil tvář své doby a inspiroval celé generace svých nástupců. Věříme, že i tento pořad mohl napomoci tomu, aby jeho touha po vědění a vzdělávání motivovala i dnešní děti.

PhDr. Ilona Tranžíková, Ph.D.