Lyžařský výcvikový kurz 2017

19/01/2017

Když se v neděli 8. ledna rozjel autobus směrem Kohútka, všichni jsme se těšili na lyžování. Za dvě hodiny jsme dojeli na parkoviště Vranča, odkud nás čekal namáhavý výstup na chatu Spartak, kde měl být náš domov po následujících pět dnů. Po úspěšném výšlapu jsme celí zmrzlí popadli svá zavazadla a zabydleli jsme se v útulných pokojích. Potom jsme se teple oblékli, vzali jsme si lyže a podle předvedeného lyžařského výkonu jsme byli rozděleni do tří družstev. Zatímco první družstvo svištělo po svazích s panem učitelem Adamcem a druhé družstvo si pod vedením pana učitele Bártka zlepšovalo své lyžařské schopnosti, třetí skupina se se svatou trpělivostí paní učitelky Suchovské učila základy lyžování. Protože jsme byli první den večer velmi unaveni, po společné zábavě jsme okamžitě usnuli. Druhý den jsme však měli opět spoustu energie a síly. Následující dva dny jsme za úžasného počasí lyžovali a v úterý večer byli někteří z nás po zásluze přeřazeni do jiných družstev. Ve středu odpoledne jsme se vydali na procházku na chatu Portáš. Na hřišti před chatou jsme si užili zimních radovánek a poté jsme se opět vrátili na Spartak. Ve čtvrtek a v pátek se sice trochu oteplilo a počasí se zhoršilo, ale přesto jsme i v tyto dva dny sjížděli upravené sjezdovky. Až na pár modřin a ohnutých hůlek jsme se všichni vrátili domů ve zdraví. Bylo nám všem líto, že kurz končí a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat.

Jana Hoňáčková, Zdeňka Malačková, 7.B