Lyžařský výcvikový kurz 2020

04/02/2020

Lyžařský výcvikový kurz

První lednový týden se už tradičně vydali žáci 7. ročníku na lyžařský výcvikový kurz do skiareálu Kohútka v Javorníkách, kam jedí naše škola už více než dvacet let. I když to se sněhem a podmínkami pro lyžování nevypadalo ještě pár dnů před odjezdem vůbec optimisticky, nakonec se vše v dobré obrátilo.

Napadlo několik centimetrů přírodního sněhu a o zbytek se postarala sněžná děla. Výcvik tak mohl proběhnout v plném rozsahu bez jakýchkoli omezení. Už během několika výcvikových hodin se téměř všichni žáci naučili základům bezpečného sjezdového lyžování i jízdě na vleku. A co je vůbec nejdůležitější, celý týden se obešel prakticky bez zranění.

Věřím, že všichni byli s pobytem v horském prostředí spokojeni, užili si spoustu zábavy nejen na svahu, ale i na chatě při různých hrách a soutěžích a budou se v budoucnu na hory rádi vracet.

Mgr. Bc. Jiří Adamec