Návštěva kyjovské knihovny a muzea

20/03/2018

Ve čtvrtek 15. března jsme si vyrazili vlakem na malý výlet kousíček od Bzence. Do Kyjova. Během dopoledne jsme prožili příjemnou hodinku v kyjovské knihovně, která ještě voní novotou po nedávno dokončené celkové rekonstrukci. Paní knihovnice nás seznámila s chodem a pravidly knihovny, zjišťovala, jací jsme čtenáři, ale taky nás nechala nahlédnout do regálů plného krásných knih. A pak už jsme se vydali směr Vlastivědné muzeum Kyjov. Zde právě probíhá putovní výstava světoznámé stavebnice Merkur. Na výstavu jsme se všichni, včetně paní učitelky, moc těšili. A nezklamala nás! Přestože všechny exponáty, dají-li se tak výtvory ze stavebnice nazvat, zabíraly pouze jednu místnost. Nejdříve jsme byli seznámeni s historií a původem stavebnice prostřednictvím dokumentárního filmu. Poté jsme se mohli rozprchnout po místnosti a všechno si prohlédnout pěkně zblízka. Když už jsme všechno prozkoumali, přišla nejlepší část, mohli jsme si sami vyzkoušet, jak zábavné a návykové je sestrojit z kovových destiček a malilinkatých šroubků „cokoliv“. Tuto expozici bude možno v kyjovském muzeu navštívit do 15. 4. 2018. My, žáci 5. B, Vám to určitě doporučujemeJ.

Žáci 5.B