Plavecké závody 2018

26/11/2018

Okresní kolo soutěže v plavání družstev

6. listopadu 2018 se uskutečnilo okresní kolo soutěže v plavání družstev v plaveckém bazénu v Ratíškovicích. Soutěžila čtyřčlenná družstva ve třech kategoriích, vždy zvlášť chlapci a zvlášť děvčata. Žáci naší školy obsadili všechny vypsané kategorie a výsledkově si vedli nadmíru úspěšně.

V kategorii II pro žáky 3. – 5. ročníku vyhrálo jak družstvo chlapců, tak družstvo děvčat. V kategorii III pro žáky 6. a 7. ročníku družstvo chlapců vyhrálo a družstvo děvčat obsadilo 4. místo. V kategorii IV pro žáky  8. a 9.  ročníku skončilo družstvo děvčat taktéž na čtvrtém místě, družstvo chlapců na místě druhém pouhou sekundu za vítězem ze Strážnice.

Bohužel postupovou kategorií do krajského kola byla pouze kategorie IV, a tak nám postup a malý kousek unikl. V celkovém součtu všech kategorií jsme se stali vítězi okresního kola.

Přesto bych chtěl poděkovat všem účastníkům za vzornou reprezentaci školy a všem vyučujícím tělesné výchovy za přípravu žáků na závody.