Prázdniny ve škole

31/08/2020


Prázdniny ve škole

 

            I letošní prázdniny, jako každoročně, nebyly v ZŠ a MŠ Bzenec obdobím klidu, ale čilého pracovního ruchu. Po koronavirové pauze jsme přistoupili k otevření MŠ I téměř po celé dva měsíce, abychom ulehčili rodičům v péči o jejich ratolesti. Tento krok se setkal se zájmem, a tak byly, s výjimkou posledního srpnového týdne, otevřeny vždy minimálně dvě třídy.

            Přesto i v této školce proběhly některé významné akce, jako bylo vybudování nového plotu v ulici Revoluční a pokračování modernizace příručních kuchyněk pro výdej jídla v jednotlivých třídách.

            V budově základní školy jsme již v době mimořádných opatření pokračovali s odhlučněním a výměnou osvětlení ve čtyřech dalších třídách Byly provedeny opravy sádrokartonů a maleb všech prostor školy. V červenci pak započaly práce na zateplení spojovacího krčku a také na rekonstrukci vzduchotechniky školní jídelny.

            Školní družina se dočkala nového nábytku ve dvou odděleních a jednoho nového venkovního herního prvku – kolotoče, který dětem zafinancoval Spolek rodičů a přátel školy.

Chci poděkovat všem zaměstnancům, zřizovateli, SRPŠ a firmám, které se na uvedených pracích podílely a zlepšily tak zase podmínky ke vzdělávání.

 

Mgr. Bc. Jiří Adamec, ředitel školy

 

 


Naše škola je zapojena do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzděláváníNaše škola je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem