Prázdniny ve škole

31/08/2020

Prázdniny ve škole

I letošní prázdniny, jako každoročně, nebyly v ZŠ a MŠ Bzenec obdobím klidu, ale čilého pracovního ruchu. Po koronavirové pauze jsme přistoupili k otevření MŠ I téměř po celé dva měsíce, abychom ulehčili rodičům v péči o jejich ratolesti. Tento krok se setkal se zájmem, a tak byly, s výjimkou posledního srpnového týdne, otevřeny vždy minimálně dvě třídy.

Přesto i v této školce proběhly některé významné akce, jako bylo vybudování nového plotu v ulici Revoluční a pokračování modernizace příručních kuchyněk pro výdej jídla v jednotlivých třídách.

V budově základní školy jsme již v době mimořádných opatření pokračovali s odhlučněním a výměnou osvětlení ve čtyřech dalších třídách Byly provedeny opravy sádrokartonů a maleb všech prostor školy. V červenci pak započaly práce na zateplení spojovacího krčku a také na rekonstrukci vzduchotechniky školní jídelny.

Školní družina se dočkala nového nábytku ve dvou odděleních a jednoho nového venkovního herního prvku – kolotoče, který dětem zafinancoval Spolek rodičů a přátel školy.

Chci poděkovat všem zaměstnancům, zřizovateli, SRPŠ a firmám, které se na uvedených pracích podílely a zlepšily tak zase podmínky ke vzdělávání.

Mgr. Bc. Jiří Adamec, ředitel školy