Přednáška pro žáky: Život v závislosti

26/11/2019

Přednáška pro žáky: Život v závislosti

V rámci prevence sociálně patologických jevů připravujeme každoročně pro žáky 8. tříd přednášku Život v závislosti. Přednášející pan Roman Povala, bývalý narkoman, dovede žáky zaujmout nejen svým přednesem, tématem -  varováním před úskalím drog, ale i svým jasným postojem při hledání smyslu života. Přednáška není pouhým teoretizováním, ale je předáním osobních zkušeností spojených se závislostí na drogách.

Reakce žáků:

O přednášce jsem si myslel, že bude nuda, ale přednášející byl veselý, tak nás správně naladil. Dvě hodiny byly velmi zajímavé a přesvědčily mě o tom, že se nemám vzdávat při různých situacích, které si myslím, že nejdou zvládnout. Z mého pohledu bych si nikdy nedal ani miligram drog. A když se zamyslím nad touto přednáškou, řeknu si, že to nemá cenu.

V přednášce jsem se dověděl o hodnotě rodiny a to, že za ni bojovat není špatná věc. Přednáška mě hodně naučila i pobavila.

Z přednášky si odnáším, že drogy nejsou nejlepší, ale spíš hrozné a život s drogami není vůbec úžasný.

Můj názor na přednášku je pozitivní. Pobral jsem si z toho to, že drogy jsou špatné a můžou zničit životy skvělých lidí. Přednášející byl velmi příjemný a jeho postoj z přednesu byl skvělý. Přednáška se mi líbila a klidně bych si ji poslechl znovu.

Přednáška se mi líbila, byla zajímavá a hodně naučná. Odnesla jsem si do života to, že nikdy nebudu brát drogy, že je to špatná věc a nestojí to za to.

Byla to jedna z nejzajímavějších přednášek, co tady byla. Líbily se mi i příběhy, které nám vyprávěl.

Bylo to velmi poučné, dobře vyjádřené a zároveň vtipné. Vše jsem pochopil, souhlasil a vím, že to nemám brát. Díky za přednášku. Dobré téma, dobře zpracované – ze života bývalého feťáka.

Ponaučení je takové, že za to, co nám drogy berou, nestojí to, co nám dávají.

Přednáška se mi moc líbila, byla zajímavá a poučná a sympatická. Fascinuje mě, jak se přednášející zbavil drog a žil svým obyčejným životem. Líbila se mi přednáška samotná i přednášející byl sympatický, upřímný. Přednáška mě poučila, že nikdy nemám brát drogy nebo dopadnu tak, jako někteří lidé, kteří byli zmíněni v přednášce.

Z přednášky si odnáším mnoho rad a taky jsem si uvědomila spoustu věcí… Jsem ráda, že jsem to mohla slyšet.

Přednáška byla velmi přínosná. Uvědomila jsem si, že drogy jsou více nebezpečné, než jsem si myslela. Neměla jsem v úmyslu zkoušet je, ale po téhle přednášce se jim budu vyhýbat ještě větším obloukem.

Drogy jsem si přirovnal k plevelu na záhonku. Čím déle tam je, tím hůře se ho zbavuje.

Zpracovala Mgr. Marie Julínková, metodička prevence ZŠ a MŠ Bzenec.