Přednáška - Zdravé zuby

22/02/2020

Zdravé zuby

Již od roku 2000 se na základních školách pro žáky 1. stupně realizuje výukový program Zdravé zuby. Cílem programu je získání základních hygienických návyků v oblastí zubní hygieny, prevence zubního kazu a vytvoření předpokladu zdravých zubů dospělých v budoucích letech.

Program Zdravé zuby je nedílnou součástí výchovy ke zdraví a zdravému životnímu stylu. Pravidelně jsou vyhlašovány soutěže Zdravé zuby, kterých se naše děti účastní.

V naší škole jsme nezůstali jen u teoretických znalostí. Pozvali jsme si studentky dentální hygieny, které prošly všemi třídami prvního stupně a názorně dětem předvedly, jak si zoubky účinně čistit a předaly jim mnoho cenných informací. Děti byly s přednáškami velmi spokojeny, svědčí o tom i jejich ohlasy.

Mgr. Marie Julínková, metodička prevence ZŠ a MŠ Bzenec

Paní zubařky nám názorně předvedly, jak si dobře vyčistit zuby, jak si vybrat zubní kartáček a jaké množství zubní pasty si na něj dávat. Také jsme si zkusili důkladně zuby vyčistit. Měli jsme možnost podívat se na obrázky, kde bylo ukázáno, jak by naše zuby vypadaly, kdybychom si je nečistili. Dvakrát pěkné to nebylo. Získané informace a poznatky využijeme. Byla to super hodina.

Ivana Korbičková, 5.B

Letos nás opět navštívily zubní hygienistky. Povídaly si s námi o tom, jak dobře pečovat o zuby a chrup. Také nám ukázaly, jak si zuby vhodně čistit a jaké máme používat správné pomůcky. Nácvik čištění zubů jsme si vyzkoušeli svými kartáčky.

Byla to poučná přednáška, při které jsme se i zasmáli.

Zuzana Bezchlebová, 5.B