Přehlídka nejlepších recitátorů školy

27/02/2023

Přehlídka nejlepších recitátorů školy

Ve čtvrtek 23. února 2023 se v základní škole uskutečnila přehlídka vítězů školního kola soutěže v recitaci. Žáci, kteří obsadili 1. až 3. místa, měli možnost ještě jednou, nesoutěžně, přednést své texty před publikem, které tvořili nejen žáci či pedagogové školy, ale také zájemci z řad veřejnosti. Sváteční atmosféru podpořili svým zpěvem a hrou na klavír manželé Alžběta a Johannes Greinerovi, o úvodní slovo se postarali pan učitel Mgr. F. Hnilo a ředitelka školy PhDr. I. Tranžíková.

Níže uvádíme ohlasy – dva pohledy na tuto akci. První patří mamince recitujícího žáka, druhý účastníkům samotným:

Ve čtvrtek 23.2. jsem se zúčastnila na pozvání ze ZŠ Bzenec recitačního vystoupení vítězných dětí školního kola recitační soutěže, mezi kterými byl i můj syn Sebík.

Cítila jsem obrovskou hrdost, jako z každého úspěchu svých dětí, zvláště, když vím, co vše tomu předcházelo a nakonec se i velmi povedlo.

Ten den bych si nenechala ujít ani za nic.

Z práce jsem musela a chtěla o něco dříve, abych o nic nepřišla.

Vše bylo dokonale připraveno, líbilo se mi naprosto vše a za tento prožitek jsem byla velmi ráda.

Velká poklona patří všem žáčkům od těch nejmenších až po ty nejstarší. Klobouk dolů před zvládnutím jejich trémy a odvaze vystoupit před širším publikem.

Roli v porotě vůbec nikomu nezávidím, protože mě osobně se líbili všichni:).

Velké dík patří i paním učitelkami (učitelům) a škole, která i nám rodičům umožnila ochutnat trochu z talentu našich básníků. Děkuji

Denisa Hejbalová

Dne 23. února jsme byli účastníky vystoupení výherců recitační soutěže v učebně hudební výchovy. Poté, co jsme zjistili, že bude v učebně polovina učitelského sboru a že se neví, jestli se tam všichni vlezeme, jsme značně znervózněli. Taky když jsme si opakovali svoje básničky, zjistili jsme, že už to neumíme na 100 % a že začínáme pomalu zapomínat text.

Ale i tak jsme se určitým způsobem těšili na všechny recitátory a pěkně strávený večer.

Na začátku měl pan učitel Hnilo úvodní řeč. Chvilku poezie zpestřila svým krásným zpěvem paní Alžběta Greiner za klavírního doprovodu svého manžela.

Celé představení jsem obohatila o záchvat smíchu uprostřed vážné básně. Když jsem se začala smát, začal se smát i Sebastian a zbytek publika. Naštěstí jsem celou básničku s těžkým dechem a narůstající trémou vydržela zarecitovat až do konce.

Celkové představení se nám velmi líbilo a doufáme, že takovýchto akcí v naší škole bude víc.

Sebastian Peška a Natálie Uherková, žáci 8.B