Prezentace středních škol - Kyjovské Slovácko v pohybu

26/10/2022

Bzenecká základní škola nám, žákům 9. tříd, umožnila, abychom se zúčastnili prezentace středních škol regionu Kyjovské Slovácko.

Proto jsme se se svými třídními učitelkami vydali do Kyjova - do prostor SŠ polytechnické, kde akce probíhala. Cílem je pomoci vycházejícím žákům v nelehkém rozhodování  jakým směrem se dále po ukončení základní školy ubírat, jakou školu či učiliště si vybrat. Představilo se zde několik škol – Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola, SŠ polytechnická,  Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec.

Nejprve jsme absolvovali webinář „Kariérové poradenství“ a vyplnili jsme si test osobnosti, jehož výsledek nás měl nasměrovat na určitý typ povolání a potom následoval „Komiksový workshop.“  Studenti jednotlivých škol na svých stanovištích předváděli, co škola nabízí, co je možné se zde naučit. Některé aktivity jsme si mohli dokonce zkusit.   Nabízela se nám virtuální realita, tvorba komiksu, simulace stáří, mohli jsme si zkusit odebrat krev, změřit tlak, resuscitovat, někteří našli zálibu ve zdobení perníčků, jiní se pustili do výměny kola automobilu a řada jiných aktivit. Skupina našich spolužáků vyplňovala dotazník zaměřený na prezentaci škol regionu. Byli tak šikovní, že se umístili na 1. místě. To jsme se ale dozvěděli až za několik dnů, když zástupkyně projektu Kyjovské Slovácko navštívila naši školu a přivezla velký dort, který upekli studenti SOU Bzenec. Dort nejenže úžasně vypadal, ale stejně tak i chutnal. A tak jsme ocenili, že máme mezi sebou takové šikovné spolužáky. A k výhře ještě náležel poukaz na šlapací drezínu do Ratíškovic, tato akce nás teprve čeká.

Prezentace škol byla zajímavá, dozvěděli jsme se mnoho nových informací. I když někteří z nás měli vybranou školu, na které by chtěli dále studovat, pro mnohé žáky byla tato akce přínosná a pomohla při volbě budoucího povolání.

Žáci 9.A, B