Školní kolo recitační soutěže 2015-2016

03/02/2016

Školní kolo recitační soutěže 2015-2016

Několik dnů před vánočními svátky se v naší škole uskutečnil 6. ročník soutěže v recitaci, jež je součástí Národní přehlídky dětského literárního projevu, vyhlašované každoročně Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR.

Školního kola se zúčastnilo celkem 47 žáků – výherců kol třídních.  Mladí recitátoři byli rozděleni do čtyř kategorií podle věku, jejich výkony hodnotila odborná porota ve složení: Mgr. Miloslav Janík (předseda poroty), Mgr. Hana Janíková, Mgr. Marie Julínková, Mgr. Marta Ondrysková, PhDr. Ilona Tranžíková, Ph.D. (koordinátorka akce).  Děti recitovaly básničky klasiků i současných autorů, zazněly úryvky z prozaických textů, někdy veselé, někdy vážné. Všichni přednášející brali svou účast v soutěži velmi zodpovědně, s pomocí svých paní učitelek se pečlivě připravovali mnoho týdnů předem. Hodnotitelé pak měli práci nelehkou – vybrat v každé kategorii tři nejlepší (dle výsledkové listiny je zřejmé, že jsme nakonec ocenili čtyři i pět dětí). Vítězové každé kategorie budou začátkem března reprezentovat naši školu v okresním kole v Hodoníně.  Knižní odměny pro vítěze byly hrazeny z rozpočtu SRPŠ při ZŠ, za což děkujeme!

Výsledky školního kola recitační soutěže:

I. kategorie:  1.-3. ročník

1. Karolína Horváthová, 2.B