Svátek matek 2019

24/05/2019

Svátek matek 2019

16. května 2019 proběhlo na Kulturním domě ve Bzenci vystoupení žáků základní školy věnované maminkám u příležitosti  jejich svátku. V pořadu vystoupil dětský folklorní soubor Marijánek, doprovázený cimbálovou muzikou, který pracuje pod vedením Lucie Hacarové, Lenky Hartmanové a Andreji Andrýskové. V krásných kostýmech se představily všechny skupiny mažoretek, s hůlkami i s pompony. S nimi nacvičovaly jednotlivé skladby paní učitelky Magda Březíková a Miroslava Kosířová. Básničky pro maminky zarecitovala děvčata, která se umístila na předních místech v recitačních soutěžích, dále vystoupila děvčata z kroužku aerobiku, jehož vedoucí je opět paní M. Kosířová.  Závěr patřil pěveckému sboru, který vede paní učitelka Veronika Stašová a který na klavír doprovázel hostující pan učitel Vít Trumpeš.

O ozvučení se, stejně jako u všech ostatních školních akcí na KD, postaral pan Petr Nejezchleba, kterému tímto moc děkujeme.

Věřím, že se jednotlivá vystoupení líbila nejen maminkám, ale všem divákům v sále.

PhDr. Ilona Tranžíková