Svět kolem nás - Tanzánie

25/01/2023

"Tanzánie – divoké srdce Afriky“

je název výukového programu celostátního vzdělávacího projektu Svět kolem nás, kterého se v pondělí 16. ledna 2023 zúčastnili žáci pátého až osmého ročníku naší školy.

Ve veselském kině jsme se v tyto zimní dny prostřednictvím videa a fotografií doprovázených etnickou hudbou a vyprávěním cestovatele Jana Lejska přenesli do rozlehlé divočiny, která je jednou z nejromantičtějších a současně nejpřátelštějších zemí v Africe.

Tanzánii jsme procestovali v čase – od kolébky lidské evoluce s australopitheky a rodem Homo, přes dlouhý vývoj ke kolonizaci země evropskými státy až ke vzniku nezávislého státu. Nahlédli jsme do života původních kmenů, z nichž nejznámější jsou Masajové.

Procestovali jsme křížem krážem tuto část východní Afriky a obdivovali jsme divukrásné národní parky, divoká zvířata, nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro, tajemství Velké příkopové propadliny, život na jezeře Tanganika, Viktoriino jezero a ostrov Zanzibar.

Odkaz na cestopisnou přednášku najdete zde: http://www.svetkolemnas.cz/popis-programu/tanzanie/

Mgr. František Hnilo