Parkourový seminář pro žáky

07/11/2022

Parkourový seminář

Pokud byste v naší škole hledali žáky, kteří neví, co si představit pod slovem „parkour“, pak byste se namáhali zbytečně. Po 17. říjnu tady nikdo takový určitě není. Tento den totiž všichni naši žáci prvního i druhého stupně absolvovali parkourový seminář „Život v pohybu“ pod vedením Martina a Marka. Tato dvojice traceurů nás seznámila s tím, co je podstatou parkouru – dostat se z jednoho místa na druhé co nejefektivněji tak, abychom spotřebovali co nejméně energie pomocí výskoků, přeskoků a lezení, ale také různých akrobatických prvků či salt. Obdivovali jsme předvedené cviky, triky, ale i zmiňovaná salta. Někteří spolužáci si dokonce mohli jednodušší cviky a salta vyzkoušet. Přestože někdo může tento sport vnímat jako příliš nebezpečný, jsou mezi námi i žáci, kteří se již parkouru aktivně věnují. Je možné, že po tomto semináři se jejich řady rozrostou, protože trauceři v mnohých vyvolali nadšení. Marek a Martin si získali naši pozornost nejen svým umem, ale i poutavým vyprávěním a příjemným vystupováním.

Na parkourový seminář jsme se moc těšili, protože v naší škole proběhl poprvé a vůbec jsme netušili, co nás čeká. Můžeme říci, že splnil naše očekávání a byl příjemným zpestřením vyučování.

Žáci 9. A