Večer s Andersenem 2017

22/05/2017

Večer s Andersenem 2017

Také v letošním školním roce proběhla v bzenecké základní škole akce s názvem Večer s Andersenem. Je obdobou známé Noci s Andersenem, kterou v roce 2000 vymyslely knihovnice z uherskohradišťské knihovny a která se od té doby rozšířila do mnoha knihoven a škol po celé naší republice i v zahraničí. Andersenovské akce se konají vždy v dubnu – na počest výročí narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena (1805 – 1875). Letošní ročník byl navíc celorepublikově zaměřen na známý český komiks Čtyřlístek, a tak se část našeho odpoledne nesla nejen v pohádkovém, ale i komiksovém duchu.

V pátek 21. dubna se odpoledne sešli ve škole žáci 5. tříd, aby mohli číst, poslouchat, soutěžit…Byli rozděleni do šesti družstev, obcházeli jednotlivá stanoviště, plnili úkoly, poslouchali úryvky z knih, zhlédli dvě prezentace. Na posledním stanovišti je čekal test, který prověřil, jak byli pozorní po celou dobu soutěže. A než porota sečetla body, plnily děti poslední – bonusový – úkol: dostaly masky jednotlivých postav Čtyřlístku a připravovaly si scénku inspirovanou právě touto veselou čtveřicí.

Následovalo vyhlášení nejlepších družstev, předání knižních odměn i dalších hodnotných cen, nechybělo malé občerstvení pro všechny soutěžící.

Tímto bych chtěla poděkovat paní A. Zimkové, pracovnici MK Kyjov, která akci připravila a přijela nám ji pomoci zrealizovat, SRPŠ při ZŠ Bzenec za pomoc (p. V. Křivánkové, J. Kaudlové, A. Korvasové) a za finanční příspěvek, bývalé knihovnici p. V. Šišákové, paním učitelkám (I. Kunické, I. Jochové, T. Bártkové, M. Julínkové, p. asistence A. Goliášové…) které strávily páteční odpoledne a večer spolu se svými žáky a pohádkami H. Ch. Andersena.

PhDr. Ilona Tranžíková, Ph.D.