Vzpomínka na 17. listopad

19/11/2019

Vzpomínka na 17. listopad

V pondělí 18. 11. 2019 se v areálu základní školy – u lípy Svobody – konal slavnostní akt, který byl vzpomínkou na listopadové události roku 1989. V úvodu zazněla státní hymna naší republiky a poté recitace básně Jaroslava Seiferta Hora Říp v podání žákyně 7.B Terezie Vratislavské. Následoval projev starosty města Bzence pana Pavla Čejky, který připomněl výročí 17. listopadu jak v širších souvislostech, tak vzpomínkou na konkrétní události přímo u nás ve Bzenci. Slavnost vyvrcholila položením kytice třiceti růží k lípě Svobody. (Vzhledem k větrnému počasí byly květiny posléze přemístěny do vestibulu školy, kde si je mohli prohlédnout všichni žáci přicházející do budovy). Učitelé naší školy v hodinách vlastivědy, občanské výchovy a dějepisu připomněli žákům důležité události listopadových dnů nejen roku 1989, ale také tragického roku 1939, na který bychom rozhodně neměli zapomínat.

PhDr. Ilona Tranžíková