Zažij les ve škole

11/04/2022


My, žáci 4.B, jsme si 8.4. mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, učit se celé dopoledne v leseJ. A to díky projektu Učíme se pro život. A jak to probíhalo? Program se uskutečnil v dětském klubu Petrklíč, který má sídlo v v jedné části bzeneckého lesa, všichni mu říkají „lesní školka“J. Děti tam mají všechno, co potřebují.

Nejdříve jsme se přivítali a seznámili s lektorkami. A pak už začala naše lesní výuka. Tématem celého dopoledne bylo lidské tělo. Postupně jsme se seznámili s orgány lidského těla pouze teoreticky. A pak už jsme se přímo v lese, mezi stromy, naučili jednotlivé orgány skládat do orgánových soustav. A nejvíce se nám líbilo, když jsme si mohli ze všeho, co můžete najít v lese, složit lidské tělo. To byla legraceJJJ!

I když nám počasí nepřálo, a sluníčko vykouklo jen občas, my jsme si toto  „jiné“ vyučování moc užili. Něco nového jsme se naučili, a hlavně, jak říká naše paní učitelka: „Podporovali jsme pozitivní vztah k přírodě!"

Tímto děkujeme lektorkám za bezva zážitek a budeme rádi, když se budeme moci potkat někdy příště.

 

                                                                             Žáci 4.B ZŠ BzenecNaše škola je zapojena do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzděláváníNaše škola je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem