Zažij les ve škole

11/04/2022

My, žáci 4.B, jsme si 8.4. mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, učit se celé dopoledne v leseJ. A to díky projektu Učíme se pro život. A jak to probíhalo? Program se uskutečnil v dětském klubu Petrklíč, který má sídlo v v jedné části bzeneckého lesa, všichni mu říkají „lesní školka“J. Děti tam mají všechno, co potřebují.

Nejdříve jsme se přivítali a seznámili s lektorkami. A pak už začala naše lesní výuka. Tématem celého dopoledne bylo lidské tělo. Postupně jsme se seznámili s orgány lidského těla pouze teoreticky. A pak už jsme se přímo v lese, mezi stromy, naučili jednotlivé orgány skládat do orgánových soustav. A nejvíce se nám líbilo, když jsme si mohli ze všeho, co můžete najít v lese, složit lidské tělo. To byla legraceJJJ!

I když nám počasí nepřálo, a sluníčko vykouklo jen občas, my jsme si toto  „jiné“ vyučování moc užili. Něco nového jsme se naučili, a hlavně, jak říká naše paní učitelka: „Podporovali jsme pozitivní vztah k přírodě!"

Tímto děkujeme lektorkám za bezva zážitek a budeme rádi, když se budeme moci potkat někdy příště.

Žáci 4.B ZŠ Bzenec