Březen v JABLÍČKÁCH

31/03/2024

Březen v JABLÍČKÁCH

Měsíc březen je spojován se změnami v přírodě a s blížícím se jarem. Našim záměrem bylo, aby si děti vytvořily představu o přírodě v souvislosti s tímto ročním obdobím. Na obrázcích děti pozorovaly a pojmenovávaly rozdíly mezi zimou a jarem.

Po návštěvě představení Slováckého divadla v Uherském Hradišti „Anička a bylinkové kouzlo“ děti vařily bylinkové čaje, ochutnávaly je, poznávaly bylinky a kreslily své dojmy z divadelního představení.

Sledovali jsme kvetoucí stromy, keře a kytky v zahrádkách a ve volné přírodě. Určovali jsme hmyz, učili jsme se básničky a písničky o kytičkách. Cvičili jsme pohybové hry s říkankami o sluníčku, broučcích a jaru. Také jsme pozorovali na vycházkách přílet ptáků z teplých krajin. Sledujeme život čápů v našem městě přes webkameru.

Prostřednictvím knih se děti seznámily s klasickými pohádkami, s ilustracemi a autory dětských knih. Navštívili jsme místní knihovnu, kde nám paní knihovnice Jitka Navrátilová vyprávěla o knihách a děti si je také mohly prohlédnout.

První jarní den jsme přivítali tanečky a vyhnali zimu. Děti si zasadily semínka řeřichy, hrášků. Závěr měsíce patřil přípravám na Velikonoce. Děti se seznamovaly s lidovými zvyky, tvořily velikonoční dekorace, hrály různé hry s velikonočními motivy, sely velikonoční obilíčko. Společně jsme si upekli jidášky.

Zita Koutná, Marcela Hladíková, Soňa Leznová, Marie Pekárková z MŠ I - třída JABLÍČKA