Březen ve HVĚZDIČKÁCH

31/03/2024

Březen ve HVĚZDIČKÁCH

„Březen – za kamna vlezem…“

Začátek měsíce byl sice ve znamení sluníčka a tepla, ale jinak to byl měsíc na počasí velmi proměnlivý – teplé slunečné dny střídaly dny chladné, deštivé a také větrné. Ale počasí nás vůbec neodradilo…

„Březen – měsíc knihy“ - první týden jsme věnovali povídání o knížkách, jak a z čeho se vyrábí papír, děti si mohly do školky donést svoji oblíbenou knížku a ve středu jsme navštívili městskou knihovnu. Paní knihovnice Jitka dětem přečetla pohádku „O ošklivém káčátku“, vyzkoušela si dětskou paměť a pozornost otázkami k pohádce, seznámila nás s prostorami knihovny, děti si mohly „vypůjčit“ knížku, prohlédnout si obrázky, společně si kousek přečíst. V knihovně se dětem moc líbilo a doufáme, že i nadále budou mít pěkný vztah ke knížkám a čtení vůbec.

Tento týden nás ještě navštívili lektoři programu „Zdravé děti s úsměvem“ a povídali si s námi o zdravé výživě.

Další týden jsme si vyprávěli o prvních jarních kytičkách, děti si zkusily zasadit řeřichu a obilíčko. A už se kvapem blíží Velikonoce a s tím spojené přípravy. Děti si vyráběly papírová závěsná vajíčka se zajíčkem nebo kuřátkem, velikonoční přáníčka, zápich – slepičku do krásně vyrostlého obilíčka, vykrajovaly velikonoční perníčky, které jsme společně ve školce i upekly a ochutnaly.

V březnu proběhly také dvě rodičovské schůzky – první byla hned začátkem měsíce pro rodiče všech dětí, druhá, netradiční, byla pouze pro předškoláky a jejich rodiče. Děti plnily za pomoci pohádkových postav různé úkoly, které s dětmi děláme v rámci přípravy na nástup do školy.

Před Velikonocemi si ještě předškoláci vyzkoušeli být „staviteli věží“ – skupinky dětí stavěly podle plánu televizní vysílač Ještěd.

A jsou tu velikonoční prázdniny, které spousta dětí strávila doma, ale na Velikonoce se všichni už těšíme.

„A já malý koledníček,                                   Když mi dáte vajíčko,

obešel jsem pět vesniček.                             vyšlehám vás maličko.

Nesu plný košíček                                          To abyste zdravé byly,

sladkostí i vajíček.                                        získaly dost jarní síly.“

Zuzana Blažková, Kamila Podráská z MŠ I - třída HVĚZDIČKY