Duben ve ZLATÍČKÁCH

30/04/2023

Duben ve ZLATÍČKÁCH

Náš duben se nesl v duchu příprav na Velikonoce a besídku. Užili jsme si také spoustu zábavných programů.

Na začátku dubna za námi přijel pan Břetislav Vojkůvka s paní klavíristkou Evou a zpestřili nám dopoledne hudebním programem. Děti se do celého představení aktivně zapojovaly a poznávaly, zpívaly a tančily na nové písničky.

Přijela za námi paní místostarostka, která nám pomohla s výrobou dárečků pro maminky.

Navštívili nás manželé Janečkovi se svým krásným projektem "Od dřeva k loutce". Povídali si s dětmi o tom, jaké druhy loutek při svých vystoupeních loutkoherci používají. Povídání bylo doplněno také ukázkou tvorby loutky marionety, poté i samotným tvořením dětí. Každé z dětí si vyrobilo jednoduchý dřevěný přívěšek a všichni si také vyzkoušeli práci s řezbářským nářadím.

V neposlední řadě jsme si udělali výlet na MŠ I, kde jsme měli možnost vidět kozí představení.

Na začátku května jsme si užili bubnování. Děti se seznámily s hudebními nástroji, na které v průběhu celého programu hrály. Program byl naplněn rytmickými hrátky, zpěvem i tancem.

Duben jsme zakončili přípravou besídky, kterou jsme na začátku května oslavily Den matek. Po besídce byla na zahradě pro děti přichystaná i krátká "Maminčina stezka". Strávili jsme tak velmi příjemné odpoledne v prostorách naší školky.

Celý měsíc byl plný zážitků a besídka to krásně uzavřela.

Iveta Bednaříková, Anna Marie Fialová z MŠ II - třída ZLATÍČKA