Kniha je můj kamarád - MŠ III

23/06/2021

Kniha je můj kamarád

V dnešní moderní době plné techniky, tabletů, mobilních telefonů a televizí, by měla mít dětská knížka místo v každém dětském pokojíčku. Vždyť takové čtení pohádky na dobrou noc má své kouzlo a všechny děti se na pohádku před spaním těší. V naší mateřské škole čteme dětem pohádky před spaním po obědě. Knížky vybíráme buď z naší knihovničky, nebo z knihovny ve Bzenci. Tam nám vždy dobře poradí paní knihovnice Jitka Navrátilová. Děti po celý školní rok poslouchaly pohádky klasické, s dětským hrdinou nebo povídky o zvířátkách. Napínavé jsou vždy příběhy na pokračování a děti se vždy těší, jak to bude dál. V knihovně máme výstavku dětských prací, kterou pravidelně obměňujeme. Touto cestou chceme poděkovat paní knihovnici Jitušce za pomocnou ruku při výběru knížek.

Radka Holková, Ivona Tomaštíková MŠ III. Pastelka