Kovozoo MŠ I

19/05/2022

Kovozoo MŠ I

Na tento den se těšily jak děti, tak paní učitelky, protože nás čekal první výlet po skoro dvou letech. A že tedy stál za to!

Ráno jsme plni očekávání nastoupili do autobusu, který nás, předškoláky, středňáky a paní učitelky, zavezl do Starého Města u Uherského Hradiště do Kovozoo. Po příjezdu jsme z baťůžků vybalili svačinu, abychom nabrali síly na vše, co nás čeká. Po svačince jsme se projeli vláčkem Steelinkou, která nás provezla celým areálem Kovosteelu. Pan strojvedoucí nás seznámil se všemi odvětvími společnosti Kovosteel a poučil nás, jak se který odpad dále zpracovává. Na konci jízdy jsme si společně zazpívali písničku „Jede, jede mašinka, jmenuje se Steelinka…“.

Po jízdě vláčkem na nás čekala paní kovářka v místní kovárně, kde jsme společnými silami vyrobili hřebík, tak jak to dělávali naši dědečkové – na kovadlině, hezky kladívkem. Po kovárně na nás čekal výborný oběd v místí jídelně a po obědě nás čekala prohlídka celé Kovozoo. Zadováděli jsme si v bludišti ze starých pneumatik, prošli jsme se letadlem, nevynechali jsme jediné zvířátko vyrobené z kovu. A už na nás čekala poslední zastávka naší výpravy – pirátská loď, na které jsme se vydováděli před cestou domů. Výlet se nám velmi líbil a už se těšíme na další, neméně zdařilý výlet, který nás čeká.

Kolektiv MŠ I