Leden v OVEČKÁCH

30/01/2023

Leden v OVEČKÁCH

Po Vánocích jsme si s dětmi povídali o příchodu třech mudrců Kašpara, Melichara a Baltazara z východu, aby se poklonili narozenému Ježíškovi. Tři krále si děti vyrobily z papírových kapesníků, zpívali jsme si o nich, recitovali si básničku s pohybem, hráli hru a malovali si je. Další týdny byly věnovány lidskému tělu, zdraví a sportování. Děti se dozvěděly, jak fungují některé lidské orgány, k čemu slouží, kde se v těle nachází, jaké máme smysly a jak se nazývají části našeho těla. K tomuto tématu byly podmíněny činnosti celého tematického bloku. Děti nejvíce zaujalo obkreslování kamaráda, umísťování papírových orgánů a kostí na správné místo. Díky reálným lékařským pomůckám se děti při hře na doktora zcela vžily do rolí doktorů, sestřiček i pacientů. Děti se dozvěděly, co našemu tělu prospívá, co mu škodí a co vše dělat pro to, abychom byli zdraví. Sněhová nadílka v druhé polovině ledna nám všem udělala radost, a tak jsme se zaměřili na zimní sporty a radovánky. Kéž by nám zimní obloha nadělila více zasněžených dnů pro radost našich dětí.

Mgr. Bc. Daniela Býčková, Eva Juříková z MŠ I – třída OVEČKY