MTU Stavitel věží

27/03/2024

MTU Stavitel věží

Ve čtvrtek 27. března si mohli naši předškoláci zahrát na stavitele. Čekal je opět program zaměřený na rozvoj technických a logických dovedností zajištěný Malou technickou univerzitou tentokrát pod názvem „Stavitelé věží“. Nejdříve si děti prohlížely na obrázcích různé typy věžovitých staveb od rozhleden, věží zámků a kostelů, až po posedy pro myslivce. Poté zkoumaly důležitost pevných základů na drobných stavbách z Lega, které postavily. Pevnost základů vyzkoušely i v pohybových aktivitách. Malí stavitelé se na závěr pustili do stavby ještědského vysílače. Pečlivě studovali plánky, počítali kostičky, třídili podle barev a jejich stavby rychle rostly. Ještě na vrchol umístit vlajku a bylo hotovo. Za vydařené stavby vysílače dostaly všechny děti diplom "Malý stavitel".

Kolektiv učitelek z MŠ I