Slovácké divadlo, MŠ III., třída Pastelka

05/04/2022

ANIČKA A BYLINKOVÉ KOUZLO, MŠ III., TŘÍDA PASTELKA

Moc jsme se těšili. Opravdu jsme se moc těšili. Ve Slováckém divadle na pohádce jsme ještě nebyli. Jezdíme pravidelně za pohádkou do KD do Strážnice nebo do KD do Kyjova, ale v Uherském Hradišti jsme ještě nebyli. Maminky děti moc krásně na tuto kulturní akci vystrojily, za což jim patří velké poděkování. Původní veršovaný muzikál vtipně seznámil děti s kouzelnou mocí bylinek. Hlavní slovo na louce měla divizna, pampeliška, máta i heřmánek. Malá Anička objevila kouzelný svět bylinek, zachránila louku před stavbou obchodního centra. Velkou roli v celém ději měly písničky rozličných hudebních žánrů. Děti byly nenásilně vtaženy do děje, a když samotné bylinky přišly za nimi až do hlediště, byly úplně nadšené. Muzikál měl i světelné efekty, což mu dodávalo na dramatičnosti. Děkujeme všem hercům za úžasný zážitek.

Mirka  Minksová, Ivona Tomaštíková MŠ III. třída Pastelka