Návrat části dětí a žáků do školy - od 12. 4. 2021

07/04/2021

Na základě MO Vlády ČR ze dne 6. 4. 2021 je od pondělí 12. 4. 2021 umožněna účast na prezenční výuce předškolákům a žákům 1. stupně základní školy. V souladu se základními hygienickými pravidly stanovenými ministerstvem zdravotnictví upravujeme režim v naší škole takto:

• V týdnu od 12. 4.  do 16. 4. nastoupí do školy žáci tříd: 1. A, 2. A, 3. A, 4. A, 5. A
  • V týdnu od 19. 4. do 23. 4. žáci tříd: 1. B, 2. B, 3. B, 4. B,  5.B
  • Výuka bude tedy probíhat rotačně; v týdnu, kdy nejsou žáci přítomni ve škole, pokračuje povinná distanční výuka
  • Žáci budou přicházet do budovy školy hlavním vchodem mezi 7.35 a 7.55
  • Vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno proběhne před vyučováním testování žáků neinvazivními antigenními testy na Covid – 19 (nebude nutný pro žáky, kteří onemocnění prodělali v uplynulých 90 dnech – nutno prokázat potvrzením o PCR testu s pozitivním výsledkem)
  • Konkrétní postup testování bude upřesněn, v tuto chvíli nevíme, jaký typ testů budeme používat (do školy budou dodány v pátek)
  • V platnosti zůstávají všechna již známá hygienická opatření – desinfekce, rozestupy, homogenita skupin, ochrana nosu a úst – žáci musí používat chirurgické roušky, event.. respirátory, nejsou povoleny roušky látkové
  • Školní družina bude možná po vyučování, a to v režimu, kdy jedno oddělení družiny tvoří žáci jedné třídy, ranní družina nebude v provozu!!!
  • Samotná výuka bude probíhat podle běžného rozvrhu; nebude možná výuka náboženství z důvodu nehomogenity skupin
  • Školní jídelna bude v provozu, přihlašování není nutné

Spoustu užitečných informací si můžete přečíst na portále: https://testovani.edu.cz/.

Sledujte prosím nadále i naše webové stránky; informace, které získáváme, se Vám snažíme v co možná nejkratším čase předávat.

Aktualizace 9. 4.12.00:

Žáci budou testováni testy zn. Singclean - instruktážní video si můžete prohlédnout  zde: https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole.

Po příchodu do školy se žáci odeberou do svých tříd, kde jim další informace sdělí paní učitelky.

Informace  k provozu mateřských škol:

-   Od pondělí 12. 4. 2021 bude obnoven provoz MŠ pouze pro předškoláky.
-  Při příchodu do školky, mezi 6.00 a 8.00,  budou děti testovány neinvazivními antigenními testy na Covid – 19 - testovat budou rodiče za asistence           personálu MŠ

-  Předškoláci z MŠ Pastelka budou od 12.4.2021 navštěvovat MŠ I (ovečková třída). V pátek 9.4.2021 bude možno si osobní věci dětí vyzvednou mezi         13. -15.  hodinou.

-  Zápis do MŠ: aktuální informace k zápisu do MŠ na školní rok 2021/2022 se připravují.