Pythagoriáda 2016

23/05/2016

I v letošním školním roce proběhla v naší škole další matematická soutěž – Pythagoriáda, určená žákům pátých až osmých ročníků, páté ročníky své školní kolo absolvovaly začátkem února, ostatní ročníky pak koncem března.

Žáci běžně řeší patnáct příkladů zaměřených hlavně na prostorovou představivost a logické uvažování. Každá úloha je hodnocena 1 bodem, za úspěšného je považován každý, kdo získá minimálně 10 bodů.

Nejlépe si letos vedli žáci pátých a šestých tříd, v ostatních ročnících byly výsledky horší.

Mezi nejlepší žáky ve školním kole patřili:

5. ročník:

Kateřina Brzicová

Lukáš Batrla

Filip Horňák

6. ročník:

Jana Horňáčková

Martin Žůrek

Vítek Horák

7. ročník:

Tadeáš Hájek

Jan Gistr

Filip Plaček

8. ročník:

Natálie Vaculíková

Samuel Navrátilík

Adam Škodík

Libor Zálešák

Kateřina Brzicová nás už reprezentovala v okresním kole, kde byla také úspěšná, získala 10bodů a obsadila dělené 17. místo.

Jana Horňáčková, Martin Žůrek, Tadeáš Hájek a Natálie Vaculíková nás budou reprezentovat i v okresním kole, které proběhne 24. května.