Akce Zdravotní záchranné služby v ZŠ a MŠ Bzenec

27/05/2013

V pondělí 13. května 2013 se pro žáky naší školy uskutečnila přednáška členů Zdravotní záchranné služby Jihomoravského kraje. Paní Mgr. Alexandra Korvasová se spolu se svým kolegou Martinem Hudečkem nejdříve věnovali žákům osmých tříd, které seznámili s hlavními zásadami poskytování první pomoci. Poučili je o tom, jak je nutné při této činnosti chránit také sebe sama, ukázali jim, co všechno se skrývá v záchranářských zavazadlech. V praktické části si všichni vyzkoušeli rozdýchávání figuríny, viděli, k čemu slouží srdeční stimulátor, vyzkoušeli si, jak zacházet se zraněným, aby mu ještě více neublížili.

V další části měli všichni žáci školy možnost prohlédnout si vybavení sanitního vozu. U sanitky se střídali po jednotlivých třídách a záchranáři každé skupince trpělivě vysvětlovali, k čemu které zařízení slouží; děti si vyzkoušely, jaké to je ležet ve speciálních nosítkách, dozvěděly se, jaké přístroje jsou při různých záchranných akcích používány. Paní Korvasová i pan Hudeček byli nesmírně vstřícní,  trpěliví, ochotně odpovídali na všetečné otázky dětí.