Bzenecké krojované vinobraní

06/11/2014

Ve dnech 19.-20.září 2014 se uskutečnil už 22.ročník Bzeneckého krojovaného vinobraní.

V pátek jsem spolu se svojí sestrou a dalšími dvěma žáky ZŠ vystoupila na náměstí Svobody v programu pod názvem ,,BZENEC NÁS BAVÍ". Atmosféra byla velmi příjemná, takže se mi opravdu dobře zpívalo.

Sobotní program začal ranním vystoupením mažoretek ZŠ Bzenec a hostů z Kyjova. Odpoledne jsem se zúčastnila Krojovaného průvodu v souboru Marijánek. Tento rok se vydařilo skvělé počasí, takže průvod byl opravdu krásný a pestrý. Soubor Marijánek zahájil vystoupení na pódiu na náměstí Svobody. Přivítal kněžnu, která všem srdečně poděkovala. Tento rok se poprvé představil nový soubor Jablůčko Bzenec, který vystoupil v pátek i v sobotu se speciálním programem.

Na vinobraní nechyběly stánky a kolotoče, takže se bavili jak dospělí, tak děti.

Už se těším na příští ročník krojovaného vinobraní a doufám, že se také tak skvěle vydaří jako tento rok.

Michaela Uherková,8.A