Den Země - žáci 4. a 5. tříd

27/04/2022

Dne 22.4. jsme my, žáci 4.B,  5.A a 5.B, strávili dopoledne jinak, než obvykle. Při příležitosti Dne Země jsme totiž podnikli „minivýšlap“ k nedalekému rybníku Stolařce, které bzenečtí obyvatelé neřeknou jinak než Kačeňák. I když nám počasí příliš nepřálo, odměnou byla romantická svačinka u rybníka plného labutí. A abychom dali naší zemi něco k svátku, cestou zpět jsme vysbírali všechny odpadky, na které jsme při cestě narazili. A nebylo jich málo. Na úseku asi 4,5 km jsme nasbírali 7 pytlů!!! Ještě ve škole jsme vrtěli hlavou, když jsme uvažovali nad tím, co vede člověka k tomu, že v lese odhodí plechovku od piva. Těch jsme našli opravdu dost. I když nás sbírání překvapivě bavilo, lepší by bylo, pokud bychom neměli CO sbíratL.

Po návratu ke škole na nás už čekaly kvízy o lese, které si pro nás připravila lesnická škola. A nakonec to nejlepšíJ. Jako dárek planetě i nám  jsme společně celá škola, za doprovodu písně Chválím Tě Země má, zasadili v areálu školy tři stromy – oskoruši, moruši a červený javor. Celé dopoledne jsme si, i když velmi unaveni, moc užiliJ.

Žáci 4.B, 5.A, 5.B a Mgr. Klára Těthalová