FRANCIE 2013

20/09/2013

V pátek 16.8.2013 jsme vyjeli ze Bzence, abychom se po téměř 24hodinové cestě autobusem setkali se svými francouzskými a německými přáteli, které jsme poznali minulý rok. Cestou jsme se zastavili v Paříži a prohlédli si toto historické město, když jsme se konečně všichni setkali na radnici v Murs- Erigné, mohli jsme se rozjet do našich nových domovů. Neděli jsme strávili v rodinách. V pondělí jsme si udělali výlet k Atlantiku, který byl docela ledový. V úterý jsme navštívili  strojírenské muzeum J. Verna. Zaujal mě velký mechanický slon. Chodil, voda mu stříkala z chobotu, dokonce i mrkal.

Oběd nám byl podán formou pikniku. Ve středu jsme měli tak trochu sportovní den, v centru pro mládež jsme hráli sportovní hry. Prohlídku historického města Anges jsme absolvovali ve čtvrtek. Nejlepší program jsme ale měli naplánovaný na pátek. Byli jsme rozděleni do skupinek po třech - Čech, Francouz a Němec. Dostali jsme za úkol připravit recept, nakoupit suroviny do 15 eur a připravit dezert. Již od rána jsme se střídali v kuchyni. Všichni se zapojili a byla to opravdu legrace. Večer jsme své celodenní výtvory předvedli porotě. Porota ochutnávala a po poradě vyhlásila 3 nejlepší dezerty. Jsem ráda, že jsem byla ve vítězné skupině. Večer následoval raut, kam byli pozváni i rodiče Francouzů. Vládla přátelská nálada.

Ráda bych se do Francie ještě někdy vrátila. Byl to můj nejlepší týden prázdnin.