Mikuláš 2014

19/12/2014

Jako každoročně, tak i letos měli žáci 9. tříd milou povinnost uspořádat Mikulášskou nadílku. Letos se konala v pátek 5. 12. pod vedením paní učitelky Horvátové a Lopraisové. Žáci obou tříd se na 3 hodiny proměnili v čerty, anděle a také 2 Mikuláše. Převaha byla hlavně čertů a čertic, kterých se děti na prvním stupni opravdu bály, a proto měli andělé častokrát povinnost  utěšovat  je. Po škole chodily 2 skupiny - tedy jedna skupina třídy 9.A,  druhá skupina třídy 9.B, které postupně navštěvovaly všechny třídy prvního i druhého stupně. Akce byla dle mého názoru docela zdařilá až na pár začátečnických vylomenin, kterých jsme se postupem času vyvarovali a vytvořili jsme třídám, jež byly ochotné spolupracovat, docela příjemnou předvánoční atmosféru.

Charlotte Becherová,  9.A

Mikulášská nadílka

Jako každý rok se i letos na naší základní škole konala Mikulášská nadílka. My, žáci devátých tříd, jsme se sešli krátce po sedmé hodině, abychom se stihli připravit do kostýmů. Jen co se otevřely dveře školy, začaly nás přes okna vyhlížet děti z nižších ročníků. Během první hodiny jsme už byli nastoupeni před třídou 9.B a čekali, než si z nás pan ředitel vybere tři zástupce, kteří s ním pojedou na bzenecké mateřské školy. Tam už seděly malé děti a s vyděšenými a uplakanými tvářemi nám slibovaly, že se polepší. Nakonec všichni dostali od Mikuláše a andílka balíčky, které pro ně předem připravily paní učitelky. Po návratu na základní školu jsme už pokračovali podle plánu a s ostatními deváťáky jsme začali obcházet přidělené třídy. Na prvním stupni se objevovaly slzičky, zatímco starší žáci nás vítali s upřímným pobavením. Celou akci jsme si pořádně užili. Sice nám dlouho trvalo, než jsme si z obličejů smyli černou barvu, odstrojili se z kostýmů a vrátil se nám hlas, ale určitě to stálo za to. Všichni budeme na 5. prosince 2014 rádi vzpomínat.

Radka Syrová, 9.B