Návštěva velvyslance Francouzské Guyany

06/11/2014

Paní učitelka Mgr. Jarmila Jurečková pozvala na základní školu ve Bzenci pana velvyslance Ing. Roberta Kopeckého, aby nám povyprávěl o sobě a Francouzské Guyaně, kde v současné době působí. Dozvěděli jsme se hodně informací o životě lidí v této zemi. V diplomacii působí Robert Kopecký téměř dvacet let. Má za sebou diplomatické mise na Kubě, v Mexiku a Angole. Pochází ze Žeravic, kde také chodil na základní školu, poté vystudoval Gymnázium v  Kyjově a vysokou školu v Praze. Je velmi vzdělaný a zná spoustu jazyků např. angličtinu, španělštinu, portugalštinu, slovenštinu, francouzštinu, italštinu, ruštinu, uzbečtinu. Jeho vyprávění bylo moc hezké a ​ líbilo se mně i celé třídě.

Ráda  bych se jednou do Francouzské Guyany podívala.

​Doufám, že do Bzence pan velvyslanec Ing. Kopecký ještě někdy přijede, aby nám o sobě řekl to, co nestihl ve středu15.října 2014.​

Uherková Terezie 5.B