Polonéza 2018

12/02/2018

Slavnostní předtančení žáků základní školy na plese SRPŠ

V sobotu 20.1.2018 si naše třídy 9.A a 9.B připravily předtančení na plese SRPŠ. Na celé vystoupení jsme se připravovali asi čtyři měsíce s paní učitelkami J. Syrovou a K. Těthalovou. Jsme jim moc vděční za to, že nám polonézu vymyslely a vše nás naučily.

Sraz jsme měli my žáci na kulturní domě již kolem páté hodiny odpoledne, abychom se stihli připravit a vyzkoušet si tance už v šatech a oblecích. Někomu daly také zabrat společenské boty, které nám na parketu klouzaly.

Před osmou hodinou začali přicházet návštěvníci. Těšili jsme se na příchod našich rodin, abychom mohli ukázat, co jsme se všechno naučili. Každý z nás měl v sobě aspoň kousek trémy, bál se, že udělá chybu. Najednou nám dali znamení a my jsme vykročili směrem k parketu! Všechno jsme zvládli a publikum nás odměnilo velkým potleskem! Všichni byli šťastní, rodiče těžko skrývali slzy dojetí.

Polonézou jsme tak trochu nahlédli do světa dospělých. V pondělí jsme se vrátili však zpět do školních lavic a na náš první ples budeme dlouho vzpomínat.

Tereza Matějová. 9.B

Polonéza 2018

Byla sobota, 20. ledna 2018, kdy nás, žáky devátých tříd, čekalo po čtyřech měsících nacvičování konečné zahájení plesu.

Sešli jsme se kolem páté hodiny a plní nervů jsme začali ladit poslední nedostatky. Všichni měli strach, že se něco pokazí, ale paní učitelky nás podporovaly. Než jsme se nadáli, sál se začal pomalu plnit lidmi. Pak přišlo během chvilky seřazování a už jsme stáli nastoupeni a připraveni na předtančení.

Všechny tři tance proběhly neskutečně rychle a jediné, co jsme stíhali sledovat, bylo dojetí všech přítomných v sále. Poté došlo na rozdávání dárků učitelům jako poděkování. Pyšně jsme si zatančili i s rodiči.

Ples se nám velmi vydařil a moc jsme si ho užili, bohužel nám přišlo, že skončil příliš brzy.

Ještě jednou MOC děkujeme p. učitelce Syrové a p. učitelce Těthalové za krásné vymyšlení tanečních kroků a hlavně za trpělivost (nebylo to s námi lehké).

Profotová Viktorie a Fuchsová Nikola z 9. A

Slavnostní předtančení 2018

V sobotu - 20. 1. 2018 jsme zahájili školní ples SRPŠ slavnostním předtančením.

Stála za tím spousta úsilí jak od nás, tak od našich učitelek, paní učitelky Těthalové a Syrové. Nacvičování začalo na konci září a skončilo právě na plese. Snažili jsme se od začátku až do konce a naše úsilí bylo následně oceněno potleskem našich rodičů a přátel školy.

Celý ples byl pro nás nádherný zážitek a skvělá zkušenost. Naučili jsme se chovat společensky a nahlédli jsme tak do života dospělých.

Na plese hrála vynikající hudba, nechybělo občerstvení a součástí akce byla bohatá tombola. Moc jsme si přáli vyhrát dort.

Doufáme, že se všichni účastníci dobře bavili a chceme poděkovat SRPŠ a vůbec všem, kteří si dali práci na zorganizování plesu. My budeme dlouho vzpomínat na taneční atmosféru.

Jan Gistr, Viktor Strážnický a Markéta Koláriková z 9. A