Školní výlet 9.B

30/05/2013

Školní výlet  9. B        Štramberk  27. 5. 2013

V pondělí 27. 5. 2013 byla naše třída 9.B na velmi pěkném a zajímavém školním výletě ve Štramberku.

Město se rozkládá v kopcovitém terénu, a tak jsme jako první vyšlapali kopec přes náměstí, potom strmé schody ke zbytkům hradu a odtud jsme vystoupali na známou městskou dominantu, na Štramberskou Trúbu, a rozhlédli se do krajiny. Potom jsme si vyzkoušeli upéct Štramberské uši, které se nám povedly, a proto jsme si je za odměnu snědli. Takto posilněni jsme vyrazili do terárií, kde nás čekalo seznámení se s rybami, ještěrkami, želvami  atd. Ti odvážnější si mohli dát za krk hada škrtiče a nebo vzít obrovského pavouka na ruku. Poté jsme se vydali k restauraci  na oběd a se získanou novou energií jsme vyrazili do keramické dílny. Tam jsme si zkusili vyrobit něco z hlíny na hrnčířském kruhu a můžeme říct, že se nám to dařilo. Zlatým hřebem našeho putování byly pak jízdy v terénu na motorových čtyřkolkách. Zvládli jsme to a ke spokojenosti pana učitele Jurečky se nikdo nevyboural. Naše konečná zastávka byla u známé jeskyně Šipky, kde  se v minulosti našly pozůstatky neandrtálského člověka. Zazvonili jsme si na kouzelný zvonek, který prý splní všechna tajná přání, svezli se na kolotoči a spěchali jsme na nádraží. Celou dobu nás po Štramberku provázel kamarádský průvodce Tomáš.

Plní krásných dojmů a  zážitků jsme se vraceli domů z našeho posledního školního výletu.

Děkujeme třídnímu učiteli a nezapomeneme!

Za  9. B  Gabriela Hrbáčková, Jana Bučková a Kamila Horňáková