Svátek matek 2016

14/05/2016

Ve čtvrtek 5.května 2016 se na Kulturním domě ve Bzenci uskutečnilo tradiční představení k Svátku matek, které připravili se svými žáky vyučující základní školy.

Diváci v sále zhlédli vystoupení folklórního souboru Marijánek, který od letošního školního roku vedou Lucie Hacarová a Lenka Hartmanová. Děti vystoupily s pásmem her a tanců za doprovodu cimbálové muziky a sklidily zasloužený potlesk. Příjemné bylo rovněž vystoupení pěveckého sboru „Šmoulinky“ pod vedením paní učitelky Stašové – děvčata krásně zazpívala skladby: Žežulka, Dívča, dívča, Našel som jo pytliček a Hallelujah.

Celkem sedm vystoupení pak patřilo dětem z kroužku aerobiku, který vedou paní učitelky Kosířová a Těthalová (ta nahradila paní kolegyni Uhrinovou nastoupivší na mateřskou dovolenou), a mažoretek, které vede rovněž p. uč. Kosířová spolu s p. uč. Březíkovou. Vystoupení v krásných nových kostýmech ať už s pompóny, hůlkami či bez  sklidilo zasloužené ovace všech přítomných.

Mezi jednotlivými tanečními a hudební čísly pak diváci mohli vyslechnout umělecký přednes – s básněmi i texty prozaickými se představily nejlepší recitátorky z naší školy: K. Brzicová, A. Černá, I. Fricová, K. Pavlíčková a S. Antošová.

Diváci v sále měli možnost vidět, že v naší škole máme spoustu šikovných a nadaných dětí,  a také nadšené a obětavé paní učitelky, které jim pomáhají  jejich talent rozvíjet.