Vánoční akademie 2016

22/12/2016

Vánoční akademie

Jako každý rok, tak i letos připadla nejstarším žákům základní školy  milá povinnost -  uvádět Vánoční akademii. Letos jsme jimi my – žáci 9. tříd. Proto jsme si vzali tuhle příjemnou akci na starost a dělali jsme vše pro to, aby Vánoční akademie měla co nejlepší úroveň. Příprava scénáře – tentokrát v retro stylu, příprava kulis, výběr doprovodných scének, hudebních vstupů a neustále pilování zabraly spoustu času. Úžasné na tom bylo, že se do přípravy zapojili všichni žáci, každý podle svých schopností a možností.

Ráno 13. prosince na  generální zkoušce pro žáky naší školy jsme ještě dopilovali poslední nedostatky a pak jen obstát na večerním vystoupení pro rodiče.

Holky měly učesané krásné drdoly nebo natupírované vlasy. Kluci si oblékli košile s károvaným vzorem či čistě bílé. Samozřejmě na všech dívčích šatech převládaly proužky a puntíky.

Celým večerem provázeli diváky naši šikovní moderátoři.  Vystoupení jednotlivých tříd jsme prokládali  hrou na flétny a trubky, scénkami s vánoční tématikou. Do  akademie se zapojily téměř všechny třídy naší školy. Největší podíl však měli žáci devátých tříd, kteří na závěr zatancovali  na skladbu „Mně se líbí Bob“ z filmu Rebelové.

Akademie proběhla podle našich představ. Rodiče v publiku tleskali a měli úsměvy na tvářích. Dle mého názoru se nám akademie povedla a užili jsme si ji.

Závěrem bych chtěla za všechny poděkovat paním učitelkám, Mgr. Julínkové a Mgr. Žákové za přízeň a ochotu s námi do téhle akce jít. A také za to, že s námi měli trpělivost  po celou dobu nácviku.

Velké dík patří také mým spolužákům, že jsme to společně zvládli. I na tuto akci máme  moc hezkou vzpomínku.

Novotná Eliška, 9.B