Žáci sedmých tříd na horách

20/02/2013

6. ledna 2013 jsme my, žáci 7.A a 7.B  (spolu s vyučujícími Mgr. J. Adamcem, Ing. J. Bártkem, E. Suchovskou a vychovatelkou  Mgr. L. Sotolářovou) vyjeli na lyžařský výcvik do skiareáluKohútka v Javorníkách. Po příjezdu na parkoviště nás čekala velmi dlouhá trasa k chatě. Když jsme po dlouhé době došli ke Spartaku, zaujal nás personál. Vždy ráno a odpoledne jsme vyšli na sjezdovky. Byla to pro nás velká změna prostředí.  Poté, co jsme se trochu rozjezdili, nás začalo lyžování velmi bavit. Nejvíc se mi líbila „babská“ sjezdovka, protože byla nejdelší a nejadrenalinovější.  Navíc mě na ní bavily skokánky – rád létám vzduchem a navíc je to legrace.

V chatě velmi dobře vařili. Také na pokoji nebo při večerních aktivitách, které organizovala paní vychovatelka, jsme zažili spoustu legrace. Sranda patří k lyžáku, ale i k životu. A Kohútka je nejlepší skiareál, kde jsem zatím byl.

Marek Opravil

Lyžařský výcvik

Začátkem ledna žáci 7. ročníku jako každý rok absolvovali lyžařský výcvikový kurz. Všichni se těšili a přáli si, aby vyšlo počasí a užili si sněhu. Konečně přišel 6. leden, datum odjezdu. Sešli jsme se po osmé hodině ráno u školy, kde už nás čekal autobus. Po naložení všech zavazadel a lyží autobus vyrazil směr Beskydy. Naším cílem byla chata Spartak v areálu Kohútka. Na vrchol se autobus nedostal, proto chataři naložili lyže a batohy na teréňák. A my museli šlapat 2km do kopce pěšky. Hned první den po ubytování nás čekalo rozdělení podle lyžařských schopností do tří družstev. Celý týden jsme využívali lyžařský areál s několika vleky a sedačkovou lanovkou. Každý večer byl bohatý program – diskotéky, přehlídka bláznivých účesů, soutěžní hry a přednášky o horách. O program se starala paní vychovatelka Sotolářová. Skvěle nám vařil kuchař Marián. V závěru lyžařského kurzu proběhl závod ve slalomu. Celý týden byl snad rychlejší než vítěz závodů. A tak jsme ani nestihli poděkovat panu řediteli Adamcovi, paní učitelce Suchovské a panu učiteli Bártkovi za povedený týden.

Žáci 7.B